برداشت روزانه ٣٠ هزار بشکه نفت از میدان نفتی یاران شمالی تا ۲ ماه دیگر

برداشت روزانه ٣٠ هزار بشکه نفت از میدان نفتی یاران شمالی تا ۲ ماه دیگر

مجری طرح توسعه میدان یاران شمالی، آرش باقرزاده، با بیان این که همه فعالیتهای مربوط به پیش راه اندازی میدان یاران شمالی درحال انجام است، اظهار کرد: در مردادماه امسال عملیات پیش راه اندازی این میدان مشترک انجام خواهد شد؛ ضمن این که براساس برنامه ریزی انجام شده، در نیمه نخست امسال و تا پایان شهریور ماه، برداشت روزانه ٣٠ هزار بشکه نفت خام از این میدان مشترک محقق خواهد شد.
وی در گفتگو با خبرنگار شانا با بیان این که برداشت نفت از چاه شماره یک این میدان از بهمن ماه ٩١ شروع شده است، تصریح کرد: طرح توسعه میدان یاران شمالی در پایان اردیبهشت ماه از پیشرفت ٨۵,٣۵ درصدی برخوردار بوده است.
باقرزاده اعلام کرد: هم اکنون کالاهای دیر تحویل از جمله ولوها در حال ورود به منطقه هستند، ضمن این که کمپرسورهای بخش گاز واحد فرآورشی نیز تا اواخر مردادماه وارد می شوند.
مجری طرح توسعه میدان یاران شمالی در ادامه از حفاری یک حلقه چاه ارزیابی در جنوب میدان یاران شمالی خبر داد و گفت: به دنبال دریافت مجوزهای لازم برای حفاری این چاه ارزیابی هستیم.
افزایش برداشت از میدانهای مشترک نفتی یکی از اولویتهای مهم وزارت نفت در دولت یازدهم است که با اجرای سیاستهای تمرکز و تمهیدات لازم برای افزایش ظرفیت تولید نفت خام از میدانهای مشترک، ظرفیت تولید نفت میدانهای غرب کارون افزایش یافته است.
شایان ذکر است شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID)، مشاوره و نظارت حفاری طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی را بر عهده دارد.

میدان نفتی یاران شمالی در استان خوزستان و در فاصله تقریبی ۱۳۰ کیلومتری غرب شهر اهواز در نزدیکی مرز ایران و عراق و در مجاورت تالاب هورالهویزه قرار گرفته است. این میدان در غرب میدان آزادگان شمالی و شمال میدان یاران جنوبی واقع است و API نفت تولیدی آن ١۶ تا ١٨ برآورد می شود.


Notice: Undefined variable: c in C:\Inetpub\vhosts\oeid.ir\httpdocs\site\wp-content\themes\gaga-lite\template-parts\content-single.php on line 61

Notice: Undefined variable: c in C:\Inetpub\vhosts\oeid.ir\httpdocs\site\wp-content\themes\gaga-lite\template-parts\content-single.php on line 62
0 دیدگاه