تقاضای نفت اوپک در سال ۲۰۱۷ افزایش می یابد.

تقاضای نفت اوپک در سال ۲۰۱۷ افزایش می یابد.

اوپک در گزارش ماهانه بازار نفت خود پیش بینی کرده است با از بین رفتن مازاد عرضه نفت در بازارها، تقاضا برای نفت خام این سازمان در سال ۲۰۱۷ افزایش یابد.
اوپک در نخستین ارزیابی خود از تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد، ۱۴ عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) باید سال آینده با افزایش تولید روزانه ۱٫۱ میلیون بشکه نفت بیش از سال جاری ، تولید این سازمان را به ۳۳ میلیون بشکه نفت در روز برسانند.
بنا به پیش بینی اوپک، تولید نفت سال ۲۰۱۶ این سازمان با ۱٫۹ درصد افزایش نسبت به سال ۲۰۱۵، به ۳۱٫۹ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

OPEC Oil Production

بر اساس گزارش این ماه اوپک، در حالی که تولید نفت کشورهای غیرعضو اوپک در سال ۲۰۱۷ کاهش خواهد یافت، نرخ رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۷ مانند سال ۲۰۱۶ خواهد بود.
بنا بر این پیش بینی، عرضه نفت غیر اوپک در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به ترتیب با ۱٫۵۴ و ۰٫۱۱ درصد کاهش نسبت به سال پیش، به ۵۶٫۰۳ و ۵۵٫۹۲ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. اوپک

همچنین پیش بینی کرده است، تقاضای جهانی نفت در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با نرخ رشد یکسان ۱٫۲ درصد به ترتیب به ۹۴٫۱۸ و ۹۵٫۳۳ میلیون بشکه در روز افزایش یابد.

World Oil Demand

قیمت های نفت در مقایسه با قیمت های ۱۲ سال اخیر، بیش از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده است، زیرا پس از انقلاب نفت شیل که در آمریکا اتفاق افتاد و تولید نفت این کشور را به طور چشمگیری افزایش داد، اوپک، سیاست دفاع از قیمت های نفت را رها کرد و برای حفظ سهم بازار، به حجم تولید خود افزود. این تغییر سیاست اوپک در حالی اتفاق افتاد که تنها چهار کشور عربستان سعودی، امارات متحده عربی، قطر و کویت با آن موافق بودند و به رغم مخالفت سایر اعضا، این سیاست اجرا شد.

 


Notice: Undefined variable: c in C:\Inetpub\vhosts\oeid.ir\httpdocs\site\wp-content\themes\gaga-lite\template-parts\content-single.php on line 61

Notice: Undefined variable: c in C:\Inetpub\vhosts\oeid.ir\httpdocs\site\wp-content\themes\gaga-lite\template-parts\content-single.php on line 62
0 دیدگاه