برداشت گاز از پارس جنوبی به روزانه ۴٣٠ میلیون مترمکعب رسید

برداشت گاز از پارس جنوبی به روزانه ۴٣٠ میلیون مترمکعب رسید

جانشین مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به اولویت وزارت نفت در بهره برداری از فازهای میدان گازی پارس جنوبی اعلام کرد: برداشت گاز ایران از میدان گازی پارس جنوبی از ٢۵٠ میلیون مترمکعب در سال ٩٠ به ۴٣٠ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته است.
به گزارش شانا ،فرخ علیخانی، مجری طرحهای توسعه میدان گازی پارس جنوبی، دیروز (سه شنبه، ١٢ مردادماه) در حاشیه نصب سکوی ١٨B ، تصریح کرد: این سکو در شرایطی کاملا ایمن و بدون بروز حادثه نصب شد به نحوی که می توان گفت رعایت ایمنی به یکی از فرهنگهای شرکت نفت وگاز تبدیل شده است.
وی سکوی ١٨B را بیست و دومین سکوی نصب شده در میدان گازی پارس جنوبی اعلام کرد و افزود: امیدواریم پس از راه اندازی این سکو که یک بازه زمانی چهارماهه را برای آن در نظر گرفتیم، در آذرماه بتوانیم برداشت گاز از آن را شروع کنیم.
جانشین مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس با اشاره به تعریف ٢۴ فاز برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی، گفت: با تکمیل و راه اندازی همه این فازها روزانه ٨٢٠ میلیون مترمکعب گاز معادل ٢٩ میلیارد فوت مکعب گاز به شبکه سراسری تزریق می شود. وی میزان برداشت فعلی گاز از پارس جنوبی را ۴٣٠ میلیون مترمکعب در روز اعلام کرد و افزود: با نصب و راه اندازی ۶ سکوی پارس جنوبی تا پایان امسال، ظرفیت برداشت ایران از این میدان مشترک به ۵٣٠ تا ۵۴٠ میلیون مترمکعب در روز افزایش می یابد. وی تعداد سکوهای پارس جنوبی هنگام تکمیل همه فازها را ۴٠ سکو اعلام کرد و ادامه داد: با نصب ۶ سکوی گفته شده تا پایان امسال، تعداد سکوهای نصب شده در میدان گازی پارس جنوبی به عدد ٢۵ افزایش می یابد و امیدواریم ١۵ سکوی باقیمانده نیز طی دوسال آینده نصب شوند.
مجری طرحهای توسعه میدان گازی پارس جنوبی تصریح کرد: شرکت نفت و گاز پارس توسعه صحیح و سریع طرحهای توسعه میدان پارس جنوبی را هدف اصلی خود قرار داده است، در این راه ما پیمانکاران را همکار و همراه خود می دانیم و فعالیتهای خود را با محور ایمن انجام می دهیم.
وی در این باره توضیح داد: در واقع درشرایطی سرعت توسعه در میدان گازی پارس جنوبی ٢ برابر شده که رعایت مسائل ایمنی در اولویت فعالیت ما قرار گرفته است.
علیخانی با اشاره به برخورد شناور سنگاپوری با جکت فاز ١٣ در سالهای گذشته، افزود: چنانچه مسائل ایمنی از سوی ما رعایت نمی شد، این برخورد می توانست به فاجعه بزرگی در میدان گازی پارس جنوبی تبدیل شود.
جانشین مدیرعامل شرکت نفت وگاز پارس ادامه داد: در سال ٩٣ هم ۶ سکوی پارس جنوبی نصب شد، همه مراحل نصب و راه اندازی با ایمنی بالا انجام شد ضمن این که روزانه ١٨٠٠ نیروی انسانی جابجا می شد که هیچ حادثه ای برای این تعداد نیروی انسانی رخ نداد. وی افزود: ایران هم اکنون در طراحی، ساخت و راه اندازی سکوها بالاترین استانداردها را رعایت می کند و با بالاتر رفتن تجربه مان در اجرای پروژه ها، استانداردهایمان نیز ارتقا یافته است.


Notice: Undefined variable: c in C:\Inetpub\vhosts\oeid.ir\httpdocs\site\wp-content\themes\gaga-lite\template-parts\content-single.php on line 61

Notice: Undefined variable: c in C:\Inetpub\vhosts\oeid.ir\httpdocs\site\wp-content\themes\gaga-lite\template-parts\content-single.php on line 62
0 دیدگاه