پروژه احداث واحد نمکزدایی نفت‌شهر

پروژه احداث واحد نمکزدایی نفت‌شهر

کارفرما:

شرکت نفت مناطق مرکزی ایران

نوع پروژه:

مهندسی، تامین و ساخت (EPC)

موقعیت جغرافیایی پروژه:

۱۰۰ کیلومتری شمال غرب ایلام و ۱۳۰ کیلومتری جنوب غربی کرمانشاه

شرح مختصری از اهداف پروژه:

هدف از این پروژه طراحی و احداث واحد بهره‌ برداری و نمکزدایی به ظرفیت ۱۵،۰۰۰ بشکه در روز و جمع‌ آوری و تقویت فشار گازهای همراه نفت نمکی در نزدیکی واحد موجود در ناحیه نفت ‎شهر نقطه صفر مرزی با کشور عراق است.

توصیف میدان:

میدان نفتی نفت شهر با کشور عراق مشترک بوده که تامین کننده بخشی از خوراک پالایشگاه کرمانشاه می‌باشد و نفت این میدان مشترک از نوع سبک با درجه خلوص ۴۲% است و از چاه شماره ۲۴ می‌باشد. میزان نفت تقریبی این میدان ۶۹۲،۰۰۰ میلیون بشکه است.

شرح کار:

بازسازی تجهیزات واحد موجود پس از جنگ به صورت ناقص انجام شد و فاقد تجهیزات ایمنی و سیستم اندازه گیری و غیره بود. هدف از اجرای این پروژه، طراحی و احداث واحد جدید بهره ‌برداری، نمکزدایی و تقویت فشار گازهای همراه در مجاورت واحد موجود است که این طرح با مشارکت مشاور/ پیمانکار در قالب سه بخش مهندسی تفصیلی، خرید اجناس مورد نیاز طرح (داخلی و خارجی) و ساخت و نصب کلیه تجهیزات به همراه احداث ساختمان های جنبی می باشد. عملیات ساختمانی و نصب و راه اندازی شامل اجرای واحد نمکزدایی، طراحی و اجرای سیستم های تخلیه مواد هیدروکربنی، تأمین هوای فشرده، سوخت دیزل، سوخت گاز، تأمین آب آشامیدنی، تصفیه پساب آلوده به نفت، تصفیه آب های آلوده به روغن، مشعل و گودال سوخت، آب خام، تزریق پساب به چاه‌ها شامل پمپ‌ها و خط انتقال، تزریق مواد شیمیائی، آب آتش نشانی، آب شستشو، مخازن ذخیره محصول، خطوط لوله جهت ارتباط بین مخازن ذخیره با خط انتقال محصول، انشعاب از خطوط لوله نفت ورودی و اتصال آن به واحد فرآیند، خطوط انتقال پساب به چاه‌ها و همچنین احداث ساختمان‌های کنترل، MCC، آزمایشگاه و تجهیزات مربوط به آن، انبار و کارگاه، ساختمان های اداری و نگهبانی و عملیات محوطه سازی و ساخت حوضچه تبخیری است.

وضعیت پروژه:

پروژه در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ پایان یافته است.

 

 

 

پروژه های اتمام یافته
0 دیدگاه